top of page

Демократична школа

Первомайську гімназію № 3 відібрано до участі в третій хвилі Всеукраїнської програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа» (всього 40 закладів середньої освіти України). Програма реалізовується Європейським Центром ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері середньої освіти в Україні.

 

Мета програми:

  • демократизувати шкільне врядування та середовище у школі, включити принципи демократії та прав людини у правила функціонування школи;

  • включити компоненти освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини до навчальної програми і позакласної роботи навчального закладу, збільшити використання демократичних методів навчання;

  • поглибити співпрацю з громадою заради розвитку демократичних громадянських компетентностей (на відміну від «співпраці заради співпраці»).

Щоденник

Використання посібників Ради Європи в освітньому процесі

06/02/2019

Працюючи в програмі "Демократична школа", наші педагоги вже мають певні напрацювання щодо використання посібників Ради Європи в освітньому процесі. В січні 2019 року в рамках тижня педагогічної майстерності вчителів початкових класів та вихователів групи продовженого дня булу здійснено обмін досвідом щодо використання посібника "Компасіто" при підготовці уроків та позакласних заходів.
Так Байдакова Ю.С. обрала для проведення у 1-А класі тему «Оточуюче середовище, загальні права людини». Захід другого рівня складності для дітей 7-13 років і називався він «Крапля води. Вода, навколо вода, і ні краплини, щоб випити».
Розпочався урок визначенням настрою кожним учнем. Вчителька з дітьми провела мозкову атаку про значення води на Землі. У висновку сказано, що вода – це скарб, який потрібен всім живим істотам. Учням було запропоновано провести гру. Кожному було дано склянку з водою та чайну ложечку. Склянка води – це той об’єм, який є уявно у дитини для використання протягом дня.
- Які ви можете внести зміни в своє буденне життя, щоб заощадити воду і дати одну чайну ложку (уявний літр) для спільного використання.
Дітям довелося прийняти спільне рішення: куди можна витратити зекономлену воду. Юлія Степанівна за рекомендаціями Компасіто розповіла дітям про те, що років через 15 кількість людей, у яких буде обмежено доступ до прісної води, збільшиться до 3 мільярдів чоловік.

У 1 – Б класі Пономаренко С.О. було проведено урок з курсу «Я досліджую світ» - «Дбай про здоров’я взимку» з використанням гри «Хто повинен вирішувати», яка входить до посібника Ради Європи «Компасіто». Мета гри: вчити приймати рішення, формувати вмінням обговорювати матеріал в невеликих групах. Задачі гри:
• Поміркувати про процеси прийняття рішень в сім'ях.
• Обговорити участь дітей у сімейному житті.
Завдяки цій грі учні зрозуміли, що більшість рішень на даний час приймають батьки, або діти разом з батьками, обговорюючи свої потреби. Але прийде час і рішення, за які будуть нести відповідальність, діти прийматимуть самостійно.

Орєхова Т.Г. провела для учнів 2 класу виховну годину «Жити і життю радіти». Мета якої: розкрити поняття «радість», «життєрадісність»; вчити в кожній ситуації бачити благо, показати взаємозв'язок між своїм станом і станом інших; показати, що вміння радіти життю, змінює саме життя, робить його щасливим, викликати бажання радіти та змінювати своє життя на краще, сприяти створенню позитивного настрою, вихованню добрих почуттів, зміцненню духовного здоров'я, формування позитивної Я-концепції, згуртуванню дитячого колективу.

Виховний захід «Я – дівчинка, я –хлопчик, ми - різні, ми - рівні» у 3 класі було проведено у формі гри. Всі завдання були спрямовані на розвінчання у доступній формі стереотипних уявлень про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві.

З учнями 4 класу була проведена виховна година на тему «Який чудовий цей світ або як Ви хочете жити». Задачами цього заходу було обговорення конкретних та абстрактних факторів навколишнього середовища, оцінити власне навколишнє середовище та середовище оточуючих людей та обговорити способи захисту та зміни свого власного навколишнього середовища та середовища оточуючих людей. Дітям було запропоновано подумати і намалювати навколишнє середовище справжнє або реальне та те, якого вони б не хотіли мати. Після цього була зроблена міні-виставка, під час якої з дітьми проводилось обговорення малюнків. Захід проводився у вигляді дискусії. В кінці заходу діти дійшли висновку, що навколишнє середовище – це не лише предмети, які нас оточують, а це і наші думки, думки інших людей, наше правове поле і дало змогу замислитися, що думати треба не лише про себе, а й про інших.

На групі подовженого дня під час години спілкування була проведена гра « Сучасна казка», яка входить до збірки «Компасіто». Тема гри: дискримінація, освіта, дозвілля та насилля. Під час гри діти розповідали історії, обговорювали ситуації. Задачі гри: відкрити проблему дитячої праці та сучасного рабства.

1 / 1

Please reload

bottom of page