top of page

Освіта без корупції

З метою формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції у закладі було сплановано та реалізовано систему освітніх та інформаційних заходів щодо протидії корупції. Класні керівники 1-11-х класів ліцею та філії провели тематичні уроки: «Корупція як соціальне явище», «Розслідування корупції», «Життя без корупції», «Викриття», «Майбутнє твориться сьогодні», «Інформація проти корупції», «Корупція краде можливості», ігру сервісу Kahoot «Подарунок чи хабар», бесіди онлайн з батьками «Корупція чи подяка?». Під час проведення заходів були використані рекомендації та розробки сайту #ОСВІТАБЕЗКОРУПЦІЇ.

Під час опитування педагогічних працівників щодо проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції 100% опитаних відповіли, що такі заходи проводяться з усіма учасниками освітнього процесу.

 

У 2023 році 93% педагогів відповіли, що такі заходи проводяться з усіма учасниками освітнього процесу, а 7% - що заходи можуть проводитися лише за бажанням учасників освітнього процесу. Отже інформованість вчителів щодо необхідності проведення інформаційної та освітньої роботи з усіма учасниками освітнього процесу з формування негативного ставлення до корупції підвищилася.

Опитування учнів мало на меті з’ясувати, в яких формах вчителі та керівництво закладу інформують їх про негативне ставлення до корупції. Результати подано в діаграмі в порівнянні з показниками минулого навчального року.

 

За даними опитування здобувачів освіти найбільш активно для інформаційно-освітньої роботи вчителі використовують антикорупційні уроки та бесіди (позитивні відповіді 89% та 67% опитаних). Ці показники суттєво збільшилися у порівнянні з минулим навчальним роком, тоді як відповідь «практично не інформують» надали лише 5% опитаних в порівнянні з 27% минулого року. Збільшилися показники позитивних відповідей про проведення позаурочних заходів (з 16% до 32%) та бесід із запрошенням гостей (з 6% до 23%), мало використовується інформування через електронні ресурси та індивідуальну роботу (8% та 6% відповідно). Це свідчить про наполегливу роботу педагогічного колективу ліцею з даного питання, але потребує уваги питання охоплення цією роботою 100% здобувачів освіти та використання усіх доступних форм роботи.

За даними опитування здобувачів освіти філії найбільш активно для інформаційно-освітньої роботи вчителі використовують антикорупційні уроки та бесіди (позитивні відповіді 58% опитаних). Відповідь «практично не інформують» надали 9% опитаних. Меншими є показники позитивних відповідей про проведення позаурочних заходів (30%) та інформування через електронні ресурси (14%), мало використовуються бесіди із запрошенням гостей та індивідуальна робота (5%). Це свідчить про наполегливу роботу педагогічного колективу філії з даного питання, але потребує уваги питання охоплення цією роботою 100% здобувачів освіти та використання усіх доступних форм роботи.

доброчесність.jpg
назк.jpg
bottom of page